
Kaj je meditacija?
Kaj sploh je meditacija? Paramahansa Yogananda ponudi po mojem mnenju enega najlepših opisov meditacije. »Meditacija je kot objem, ki ga podarimo sami sebi,« pravi. V objemu sebe (ali ljubljene osebe) se počutimo varne, sprejete, ljubljene, naše telo prevevajo občutki notranjega miru, radosti in…

Trema – je naša prijateljica ali sovražnica?
Kdo izmed nas ne pozna občutka suhih ust, potnih rok, metuljčkov v trebuhu in ne tistih prijetnih, ki jih doživljamo ob zaljubljenosti: zardevanja, tresenja nog in rok in seveda tudi glasu. Vse to, verjamem, smo že doživeli; izkusili smo tremo.
Zanimivo je, da večinoma tremo doživljamo kot sovražnico,…

Kako biti motiviran in narediti konkretno spremembo v življenju?
Biti motiviran ni nekaj, kar je nekaterim srečnežem podarjeno v zibko, drugim pa ne. Motivirani smo vsi. Vedno. Vprašanje je le, če se zavedamo, za kaj smo motivirani in kako biti motiviran za točno določeno stvar, ki si je v svojem življenju želimo.
Pogosto so naše želje povezane z določenimi…

Prisluhnimo intuiciji in poiščimo odgovore v sebi
Zagotovo ste že kdaj koga slišali reči, da se odgovori na vsa vprašanja skrivajo v nas. A kje jih iskati? Kako se dokopati do njih? In kako vedeti, ali so pravi? Prisluhnimo intuiciji in slišali jih bomo. Še več, vedeli bomo, da so pravi.
Odgovori, ki se skrivajo v nas, so pravzaprav naša intuicija.…

Hvaležna sem - letu 2020 v slovo s hvaležnostjo
Kaj reči letu 2020 v slovo? Bilo si zanimivo, pestro, malo tudi hecno, čudno. Bilo si polno izzivov, a tudi priložnosti. Bilo si na trenutke tragično, na trenutke komično.
Bilo si leto omejitev in iskanja novega načina delovanja. Bilo si leto številnih vprašanj, dvomov, preizkušenj. Bilo…

Smo žrtve, reševalci ali preganjalci?
V življenju vede ali nevede prevzemamo različne vloge. A v tokratnem zapisu ne bom pisala o vlogi mame ali očeta, žene ali moža, partnerke ali partnerja, prijateljice ali prijatelja itd., temveč o vlogah, s katerimi se morda v življenju ukvarjamo nekoliko manj, kar pa ne pomeni, da niso prisotne.…

Občutek nevrednosti - kdo določa mojo vrednost?
Nič nisem vredna. Nihče me ne ceni. Dva stavka, ki ju je pogosto slišati. Pri mojem delu predvsem z ženske strani, čeprav to ne pomeni, da moški o tem ne razmišljajo. Ko ju slišim, se najprej vprašam, kaj verjamemo o tem, kdo določa našo vrednost, kajti občutek nevrednosti je povezan prav…

Vrednost znanja, koliko je vredno?
Kakšna je pravzaprav vrednost znanja? Koliko je to vredno? Eni bodo rekli, da veliko, drugi, da malo, tretji pa da nič. Jaz pa pravim, da je marsikatero znanje neprecenljivo.
Ko sem leta 2008 iskala še zadnje študentsko delo, je bila Slovenija že pod vplivom takratne recesije. Kot absolventka andragogike…

Medgeneracijski konflikt in kako ga preprečiti
»Stari in mladi niso za skupaj,« slišimo pogosto. In na drugi strani: »Drug od drugega se lahko veliko naučimo.« Katera trditev drži? Verjamem, da druga, a le, če smo pripravljeni upoštevati nekaj načel, s katerimi bomo povečali možnost za preprečitev konflikta, ki pogosto nastopi med predstavniki…

Čustveni vampirji - ali res obstajajo?
V zadnjem času je vedno popularnejši izraz čustveni vampirji. Opisuje ljudi, ki nam jemljejo energijo, ljudi, po druženju s katerimi se domov vrnemo popolnoma izčrpani. Včasih niti ni potrebno osebno druženje, zadostuje že telefonski pogovor.
Pred leti, ko ta izraz še ni bil tako pogosto uporabljen,…